REPERTUARTACHER – KONCERT

11
mar
TACHER to autorski solowy projekt Maćka Tachera, który jako samotny songwriter, akompaniując sobie na gitarze i wykorzystując looper, opowiada metafizyczne historie, niekiedy ironicznie bawiąc się popkulturowymi odniesieniami. Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, lub realizmem magicznym, ubranym w folk rockowy garnitur, Tacher pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem po mocniejsze - nie tylko akustyczne gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami, na koncertach Maćka Tachera usłyszeć można czasem także utwory jego muzycznych idoli: Damiena Rice'a, Simona & Garfunkela, Nirvany czy Grzegorza Ciechowskiego.
11 marca 2022 20:00

TACHER to autorski solowy projekt Maćka Tachera, który jako samotny songwriter, akompaniując sobie na gitarze i wykorzystując looper, opowiada metafizyczne historie, niekiedy ironicznie bawiąc się popkulturowymi odniesieniami. Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, lub realizmem magicznym, ubranym w folk rockowy garnitur, Tacher pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem po mocniejsze – nie tylko akustyczne gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami, na koncertach Maćka Tachera usłyszeć można czasem także utwory jego muzycznych idoli: Damiena Rice’a, Simona & Garfunkela, Nirvany czy Grzegorza Ciechowskiego.
“To artysta o bogatym doświadczeniu scenicznym i jeszcze większej wrażliwości.” (z opisu My Name Is New Festiwal)
Maciek Tacher – pochodzący z Koszalina, mieszkający w Toruniu wokalista, kompozytor, autor tekstów i producent. Dawniej wokalista britpopowego zespołu Manchester, z którym wydał trzy płyty, a także zdobył m.in. nagrodę TopTrendy, otrzymał nominację do Fryderyka, supportował Roda Stewarta, występował na estradzie sopockiej Opery Leśnej i na festiwalu w Opolu. Jako artysta solowy Tacher grał już ze swoim autorskim materiałem na jednej scenie z Mariuszem Lubomskim i Adamem Nowakiem z Raz, Dwa, Trzy, supportował Smolika/Keva Foxa i Darię Zawiałow. Pod szyldem My Name Is New LABEL – projektu wytwórni KAYAX – Tacher wydał najpierw dwa single: “Love pod prąd” i “Piąte piętro”, a w roku 2020 swój debiutancki autorski album solowy pod tytułem “Pudełko na buty”.
To będzie piękny, niezapomniany wieczór !
Bilety:
• 30 zł / osoba dla członków stowarzyszenia STDT
• 40 zł / osoba dla pozostałych
Bilety dostępne również w teatrze muzycznym w cocktail barze:
ul. Kręta 11, 65-770 Zielona Góra
piątek, sobota od 18.00-24.00
oraz na wejściu w dniu wydarzenia (tylko w przypadku wolnych miejsc).
Przez całą noc do dyspozycji Naszych Gości będzie teatralny Cocktail Bar.
Teatr otwieramy już od 19.00.