REPERTUARKONCERT PIOSENKI FRANCUSKIEJ “POD DACHAMI PARYŻA” – ZESPÓŁ ZDROWY STOPIEŃ RYZYKA”

21
paź
Przygoda ze śpiewem i muzyką rozpoczęła się jeszcze w czasach studenckich. Basia Draczyńska - studentka ekonomii spotkała Agatę Jankiewicz - studentkę pedagogiki. Obie studiowały we Wrocławiu. Tam też powstał zespół pod nazwą ZDROWY STOPIEŃ RYZYKA. Pierwszy sukces - II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i specjalna nagroda od przewodniczącej jury festiwalu - Maryli Rodowicz. Tak zaczęła się przygoda ze śpiewem i muzyką. W czasach studenckich liczne występy na scenach: wrocławskich, krakowskich, warszawskich i łódzkich oraz udział w festiwalach studenckich, zdobyte nagrody i liczne wyróżnienia. Występy, m.in. w słynnych klubach: "Pod Papugami" we Wrocławiu, "Pod Jaszczurami" i "Pod Baranami" w Krakowie, koncerty w różnych miejscach w Polsce plus minirecital w Studio TVP w Warszawie, na specjalne zaproszenie red. Bożeny Walter. Duet "Zdrowy Stopień Ryzyka" tworzyły - Basia Draczyńska - vocal i Agata Jankiewicz - gitara klasyczna i vocal. Band powiększył skład o muzyków: kontrabas, akordeon i perkusję. Lata studenckie pozwoliły, poza zdobywaniem wiedzy z zakresu ekonomii i pedagogiki, rozwijać pasje muzyczne. Po ukończeniu studiów nastąpiły lata związane z pracą zawodową obu pań oraz zajęcie się rodziną. Tematy były na tyle absorbujące, że pasja jaką jest śpiew i muzykowanie pozostały w tle, uśpione aż do czasu podjęcia decyzji o reaktywowaniu zespołu.
21 października 2022 20:00
Przygoda ze śpiewem i muzyką rozpoczęła się jeszcze w czasach studenckich. Basia Draczyńska – studentka ekonomii spotkała Agatę Jankiewicz – studentkę pedagogiki. Obie studiowały we Wrocławiu. Tam też powstał zespół pod nazwą ZDROWY STOPIEŃ RYZYKA. Pierwszy sukces – II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i specjalna nagroda od przewodniczącej jury festiwalu – Maryli Rodowicz.
Tak zaczęła się przygoda ze śpiewem i muzyką. W czasach studenckich liczne występy na scenach: wrocławskich, krakowskich, warszawskich i łódzkich oraz udział w festiwalach studenckich, zdobyte nagrody i liczne wyróżnienia. Występy, m.in. w słynnych klubach: “Pod Papugami” we Wrocławiu, “Pod Jaszczurami” i “Pod Baranami” w Krakowie, koncerty w różnych miejscach w Polsce plus minirecital w Studio TVP w Warszawie, na specjalne zaproszenie red. Bożeny Walter.
Duet “Zdrowy Stopień Ryzyka” tworzyły – Basia Draczyńska – vocal i Agata Jankiewicz – gitara klasyczna i vocal. Band powiększył skład o muzyków: kontrabas, akordeon i perkusję. Lata studenckie pozwoliły, poza zdobywaniem wiedzy z zakresu ekonomii i pedagogiki, rozwijać pasje muzyczne. Po ukończeniu studiów nastąpiły lata związane z pracą zawodową obu pań oraz zajęcie się rodziną. Tematy były na tyle absorbujące, że pasja jaką jest śpiew i muzykowanie pozostały w tle, uśpione aż do czasu podjęcia decyzji o reaktywowaniu zespołu.
Projekt i tematyka koncertu pod nazwą “Pod dachami Paryża” zespołu ZDROWY STOPIEŃ RYZYKA nie są przypadkowe, ponieważ Basia Draczyńska od najmłodszych lat miała styczność z językiem francuskim, Francją, jej kulturą, filmem, kuchnią, a przede wszystkim piosenką francuską, tą – wg wokalistki – najpiękniejszą i chwytająca za serce. Utwory z tamtych lat to crème de la crème piosenki francuskiej, poczuć można klimat paryskiej bohemy, tak bliskiej sercu wokalistki, ponieważ Tata Basi urodził się i mieszkał, przez 18 lat, w Paryżu. Wokalistka wychowała się na kolędach francuskich i na klasyce rozrywkowej piosenki francuskiej, słuchając takich wykonawców jak: Edit Piaf, Gilbert Bécaud, Charles Aznavour, Yves Montand, Joe Dassin, Michel Sardou i wielu, wielu innych, wspaniałych artystów. Koncert przygotowany w hołdzie i ku pamięci Taty Basi Draczyńskiej – Jana Kempy, który miłość do Francji, a przede wszystkim do ukochanego Paryża przekazywał każdego dnia, m.in. poprzez opowieści o Francji i jej stolicy, wspólne słuchanie czarnych płyt z najpiękniejszymi, francuskimi piosenkami oraz bezpośrednio pokazując Francję i Paryż podczas wspólnych wyjazdów.
Mamy nadzieję, że repertuar koncertu “POD DACHAMI PARYŻA” spodoba się Państwu i poczujecie klimat Paryża nie ruszając się z miejsca, a pozostając w fotelach The Droshkoov Theatre w Zielonej Górze.
W koncercie udział biorą:
“Zdrowy Stopień Ryzyka” w składzie:
Basia Draczyńska – vocal
Agata Jankiewicz – gitara klasyczna
Maja Konaszewska – pianino
Zuzanna Włodarczyk – skrzypce
Michał Nienadowski – kontrabas
Piotr Walorski – perkusja
Paweł Walczyński – akordeon
Gość zespołu:
Marta Konaszewska – vocal
Prowadzenie koncertu – Łukasz Lewicki
Zdjęcia – Lidia Wierzbicka
Koncert “POD DACHAMI PARYŻA” zespołu “Zdrowy Stopień Ryzyka” w The Droshkoov Theatre w Zielonej Górze.
PIERWSZA CZĘŚĆ:
1) wersja instrumentalna (pianio) ścieżki dźwiękowej z filmu Woody Allen’a pt. “O północy w Paryżu”
2) “Petite fleur”
3) “Viens, viens”
4) “Les yeux noirs”
5) “Les feuilles mortes”
6) “Tombe la neige”
Gość zaproszony przez ZESPÓŁ:
Marta Konaszewska (vocal)
7) “C’est la vie”
8) “Es si tu n’existais pas”
PRZERWA
DRUGA CZĘŚĆ:
9)”Etiuda nt. Michel’a Legrand’a” (akordeon)
10) “Je ne regrette rien”
11) “Qui sait, qui sait”
12) “Besame mucho”
13) “Les Champs Elysées”.
Po części kulturalnej zapraszamy na utrzymaną w klimacie koncertu zabawę taneczną w naszej strefie rozrywkowej.
Afterparty poprowadzą Dj Sing & Dj Klakson.
Do zobaczenia!
Bilety:
• 70 zł / osoba miejsce przy stoliku
• 50 zł / osoba miejsce w sektorze A
• 40 zł / osoba miejsce w sektorze B
• dla członków STDT zniżka 10 zł dla każdej opcji biletowej
Wejściówki na wydarzenie dostępne również w teatrze muzycznym w cocktail barze:
ul. Kręta 11, 65-770 Zielona Góra, piątek, sobota od 18.00-24.00 oraz na wejściu do teatru w dniu wydarzenia (jedynie w przypadku dostępności miejsc).
Przez całą noc do dyspozycji Naszych Gości będzie teatralny Cocktail Bar.
Otwarcie bram teatru – 19.00
Start SHOW – 20.00