REPERTUARWIECZÓR KOMEDIOWY – “SKIBA CIĄGLE NA WOLNOŚCI” – CZYLI SKIBA NA OSTRO I BEZ CENZURY

6
kwi
Lider Big Cyca, legenda rocka - KRZYSIEK SKIBA (autor piosenek takich jak „Makumba”, „Berlin Zachodni”, „Dres”, czy „Świat według Kiepskich”) w blisko dwugodzinnym spektaklu komediowym w stylu STAND UP COMEDY. Spektakl oparty na barwnych opowiastkach z biografii Skiby pod tym samym tytułem. Kulisy programów telewizyjnych, wpadki w showbiznesie, barwne ciekawostki z tras koncertowych… Jest ostro jak w fabryce żyletek, a może nawet bardziej! Z programu dowiadujemy się jak będąc gwiazdą nie zostać alkoholikiem, czy jak udzielać wywiadów nie mając nic do powiedzenia. To jest jak wizyta w SPA i tajski masaż mózgu w jednym. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.
6 kwietnia 2022 19:00

Lider Big Cyca, legenda rocka – KRZYSIEK SKIBA (autor piosenek takich jak „Makumba”, „Berlin Zachodni”, „Dres”, czy „Świat według Kiepskich”) w blisko dwugodzinnym spektaklu komediowym w stylu STAND UP COMEDY.
Spektakl oparty na barwnych opowiastkach z biografii Skiby pod tym samym tytułem. Kulisy programów telewizyjnych, wpadki w showbiznesie, barwne ciekawostki z tras koncertowych… Jest ostro jak w fabryce żyletek, a może nawet bardziej! Z programu dowiadujemy się jak będąc gwiazdą nie zostać alkoholikiem, czy jak udzielać wywiadów nie mając nic do powiedzenia. To jest jak wizyta w SPA i tajski masaż mózgu w jednym. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.
Krzysztof Skiba – satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek (m.in. „Makumba”, „Dres”, „Świat Według Kiepskich”, „Berlin Zachodni”). Od 33 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 3 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad czterech tysiącach koncertów.
W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych (Ruch Społeczeństwa Alternatywnego, Ruch “Wolność i Pokój”). Walczył z komuną gdyż jako student kulturoznawstwa i tak nie miał nic ciekawego do roboty. W więzieniu siedział w celi razem z “wampirem z Krotoszyna”, co jak podkreślają lekarze miało znaczny wpływ na jego osobowość. W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem “Wolności i Solidarności”.
Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty, co wreszcie przełożyło się na finanse i mógł sobie kupić nowe trampki. W 1990 otrzymał tytuł “najlepszego autora tekstów piosenek”. W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmanów w Polsce. Wystąpił w pond 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat (m.in. Lalamido, Podróże z żartem, Uwaga Hotel, Mini Szansa). Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych (m.in. Fallout 3). Przez lata z niechęcią publikował felietony w pismach takich jak CKM, Gazeta Wyborcza, czy tygodnik Wprost.
Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów “Skibą w Mur” (Wydawnictwo Zysk 2006), zbiór opowiadań satyrycznych “Opowiadania podwodne” (Wydawnictwo Zysk 2009) i książki o czasach PRL pt. “Artyści, wariaci, anarchiści” (Wydawnictwo NCK 2010) i “Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia” (Wydawnictwo NCK 2015).
Z entuzjazmem prezentował swoje satyryczne felietony m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.
W 2018 roku nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. “Skiba Ciągle Na Wolności. Autobiografia Łobuza”, która stała się sensacją w skupach makulatury. W czerwcu 2021 nakładem wydawnictwa Arbitror z Warszawy wyszła jego najnowsza książka z felietonami. Jest to zbiór felietonów o czasach lockdownu i pandemii pt. „Polska Bez Gaci”.
Skiba okazuje się także sprawnym standuperem. Spektakl komediowy w stylu stand up comedy oparty na tej książce, wzbudza salwy śmiechu nie tylko na poligonach.
*Wydarzenie w aktualnym reżimie sanitarnym!
Uwaga: Impreza dla osób dorosłych.
Organizator zastrzega sobie możliwość wyproszenia gości niespełniających podstawowych zasad kultury osobistej.
Bilety:
• 40 zł / osoba przedsprzedaż dla członków stowarzyszenia STDT
• 50 zł / osoba przedsprzedaż dla pozostałych osób
• 60 zł / osoba w dniu wydarzenia (tylko w przypadku dostępności miejsc)
lub w teatrze muzycznym w cocktail barze:
ul. Kręta 11, 65-770 Zielona Góra
piątek, sobota od 18.00-24.00
oraz na wejściu w dniu wydarzenia (tylko w przypadku wolnych miejsc).
Przez całą noc do dyspozycji Naszych Gości będzie teatralny Cocktail Bar.
Teatr otwieramy już od 18.00