REPERTUARKONCERT PIOSENKI FRANCUSKIEJ “POD DACHAMI PARYŻA” – ZESPÓŁ ZDROWY STOPIEŃ RYZYKA”

7
sty
Przygoda ze śpiewem i muzyką rozpoczęła się jeszcze w czasach studenckich. Basia Draczyńska - studentka ekonomii spotkała Agatę Jankiewicz - studentkę pedagogiki. Obie studiowały we Wrocławiu. Tam też powstał zespół pod nazwą ZDROWY STOPIEŃ RYZYKA. Pierwszy sukces - II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i specjalna nagroda od przewodniczącej jury festiwalu - Maryli Rodowicz.
7 stycznia 2023 20:00
Przygoda ze śpiewem i muzyką rozpoczęła się jeszcze w czasach studenckich. Basia Draczyńska – studentka ekonomii spotkała Agatę Jankiewicz – studentkę pedagogiki. Obie studiowały we Wrocławiu. Tam też powstał zespół pod nazwą ZDROWY STOPIEŃ RYZYKA. Pierwszy sukces – II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i specjalna nagroda od przewodniczącej jury festiwalu – Maryli Rodowicz.
Tak zaczęła się przygoda ze śpiewem i muzyką. W czasach studenckich liczne występy na scenach: wrocławskich, krakowskich, warszawskich i łódzkich oraz udział w festiwalach studenckich, zdobyte nagrody i liczne wyróżnienia. Występy, m.in. w słynnych klubach: “Pod Papugami” we Wrocławiu, “Pod Jaszczurami” i “Pod Baranami” w Krakowie, koncerty w różnych miejscach w Polsce plus minirecital w Studio TVP w Warszawie, na specjalne zaproszenie red. Bożeny Walter.
Duet “Zdrowy Stopień Ryzyka” tworzyły – Basia Draczyńska – vocal i Agata Jankiewicz – gitara klasyczna i vocal. Band powiększył skład o muzyków: kontrabas, akordeon i perkusję. Lata studenckie pozwoliły, poza zdobywaniem wiedzy z zakresu ekonomii i pedagogiki, rozwijać pasje muzyczne. Po ukończeniu studiów nastąpiły lata związane z pracą zawodową obu pań oraz zajęcie się rodziną. Tematy były na tyle absorbujące, że pasja jaką jest śpiew i muzykowanie pozostały w tle, uśpione aż do czasu podjęcia decyzji o reaktywowaniu zespołu.
Projekt i tematyka koncertu pod nazwą “Pod dachami Paryża” zespołu ZDROWY STOPIEŃ RYZYKA nie są przypadkowe, ponieważ Basia Draczyńska od najmłodszych lat miała styczność z językiem francuskim, Francją, jej kulturą, filmem, kuchnią, a przede wszystkim piosenką francuską, tą – wg wokalistki – najpiękniejszą i chwytająca za serce. Utwory z tamtych lat to crème de la crème piosenki francuskiej, poczuć można klimat paryskiej bohemy, tak bliskiej sercu wokalistki, ponieważ Tata Basi urodził się i mieszkał, przez 18 lat, w Paryżu. Wokalistka wychowała się na kolędach francuskich i na klasyce rozrywkowej piosenki francuskiej, słuchając takich wykonawców jak: Edit Piaf, Gilbert Bécaud, Charles Aznavour, Yves Montand, Joe Dassin, Michel Sardou i wielu, wielu innych, wspaniałych artystów. Koncert przygotowany w hołdzie i ku pamięci Taty Basi Draczyńskiej – Jana Kempy, który miłość do Francji, a przede wszystkim do ukochanego Paryża przekazywał każdego dnia, m.in. poprzez opowieści o Francji i jej stolicy, wspólne słuchanie czarnych płyt z najpiękniejszymi, francuskimi piosenkami oraz bezpośrednio pokazując Francję i Paryż podczas wspólnych wyjazdów.
Mamy nadzieję, że repertuar koncertu “POD DACHAMI PARYŻA” spodoba się Państwu i poczujecie klimat Paryża nie ruszając się z miejsca, a pozostając w fotelach The Droshkoov Theatre w Zielonej Górze.
W koncercie udział biorą:
– Basia Draczyńska (wokal)
– Agata Jankiewicz (gitara klasyczna)
MUZYCY:
– Piotr Walorski (perkusja)
– Wojciech Pruszyński (pianino)
– Piotr Stepek (kontrabas)
Gość zespołu:
– Marta Konaszewska (wokalistka będzie śpiewała dwa utwory – nr: 6 i 7 przy akompaniamencie Wojciecha Pruszyńskiego – pianino)
Prowadzenie koncertu:
– Beata Konaszewska
I cześć koncertu:
1. Tango Jalousie – Jacobe Gade (wersja instrumentalna).
2. “Petite fleur” z repertuaru “The Hot Sardines”, kompozytor Sidney Bechet.
3. “Viens, viens” piosenka z repertuaru Marie Laforêt, która też jest autorem tekstu.
4. “Les feuilles mortes” z repertuaru Yves Montand, kompozytor: Jacques Prévert.
5. “Tombe la neige” z repertuaru Salvatore Adamo, autor tekstu: nieznany.
6. “C’est la vie” A. Zaucha.
7. “La vie en rose” E. Piaf.
PRZERWA
8. “C Jam Blues” – Duke Ellington (wersja instrumentalna)
9. “On The Sunny Side Of The Street” – Jimmy McHough (wersja instrumentalna)
10. Pomplemouse “Les yeux noirs” to francuska wersja piosenki, pt. “Oczy cziornyje” z repertuaru francuskiego zespołu “Pomplemoose”, kompozytor: Jewhen Hrebinka.
11. “Non, je ne regrette rien” z repertuaru Edith Piaf, kompozytor: Charles Dumont.
12. “Qui sait, qui sait” to wersja francuska utworu, pt. “Perhaps”, kompozytor: Osvaldo Farrés.
13. “Bésame mucho” francuska wersja meksykańskiej piosenki, kompozytor: Consuelo Velázquez.
14. “Les Champs Elysées” z repertuaru Joe Dassin, kompozycja: Pierre Delanoë i Wilsh Deighan.
Po części kulturalnej zapraszamy na utrzymaną w klimacie koncertu zabawę taneczną w naszej strefie rozrywkowej.
Afterparty poprowadzą Dj Sing & Dj Kwadrat.
Do zobaczenia!
Bilety:
• 80 zł / osoba miejsce przy stoliku
• 60 zł / osoba miejsce w sektorze A
• 50 zł / osoba miejsce w sektorze B
• dla członków STDT zniżka 20 zł dla każdej opcji biletowej
Wejściówki na wydarzenie dostępne również w teatrze muzycznym w cocktail barze:
ul. Kręta 11, 65-770 Zielona Góra, piątek, sobota od 18.00-24.00 oraz na wejściu do teatru w dniu wydarzenia (jedynie w przypadku dostępności miejsc).
Przez całą noc do dyspozycji Naszych Gości będzie teatralny Cocktail Bar.
Otwarcie bram teatru – 19.00
Start SHOW – 20.00