REPERTUARJEFF BECK TRIBUTE – KONCERT PAMIĘCI ARTYSTY

21
kwi
12 stycznia br. to niezwykle smutny dzień dla wszystkich fanów rocka. W wieku 78 lat zmarł jeden z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów - Jeff Beck. Dlatego też, 21 kwetnia br. w naszym teatrze, wydarzenie upamiętniające dorobek artystyczny gitarzysty. Specjalny koncert pamięci, zostanie wykonany przez zespół w składzie: - Piotr Ważny – gitara/wokal - Dariusz Cetner – instrumenty klawiszowe - Sławomir Zaleski – perkusja - Dawid Konopka - gitara basowa - Jakub Zamojski – wokal - Marcin Pawelec – wokal Po części kulturalnej zapraszamy na utrzymaną w klimacie koncertu zabawę taneczną w naszej strefie rozrywkowej. Afterparty poprowadzą Dj Sing & Dj Klakson.
21 kwietnia 2023 20:00

12 stycznia br. to niezwykle smutny dzień dla wszystkich fanów rocka. W wieku 78 lat zmarł jeden z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów – Jeff Beck.
Dlatego też, 21 kwetnia br. w naszym teatrze, wydarzenie upamiętniające dorobek artystyczny gitarzysty. Specjalny koncert pamięci, zostanie wykonany przez zespół w składzie:
– Piotr Ważny – gitara/wokal
– Dariusz Cetner – instrumenty klawiszowe
– Sławomir Zaleski – perkusja
– Dawid Konopka – gitara basowa
– Jakub Zamojski – wokal
– Marcin Pawelec – wokal

Jeff Beck zaczynał swoją karierę w grupie Screaming Lord Sutch and The Savages, jednak zyskał rozgłos dzięki dołączeniu do grupy The Yardbirds. Gitarzysta w 1965 roku zastąpił w zespole Erica Claptona. Muzyk nie zagrzał miejsca w kapeli zbyt długo, bo już po 20 miesiącach ustąpił miejsca Jimmy’emu Page’owi, późniejszemu gitarzyście Led Zeppelin. Krótki czas w grupie zapewnił jednak gitarzyście uznanie i rozpoznawalność w środowisku. Bez problemu udało mu się stworzyć własny projekt – The Jeff Beck Group, do którego zwerbował Roda Stewarta i Rona Wooda, którzy z czasem zyskali status legend rocka.
Beck z powodzeniem przez lata rozwijał karierę solową. W 1989 wydał płytę uznawaną za jedną z najlepszych w jego dorobku. “Guitar Shop” otrzymała nagrodę Grammy podobnie jak później album “Flash”.
Artysta podczas trwania niemal 60-letniej kariery zagrał u boku największych gwiazd rocka. Współpracował z gwiazdami takimi jak Roger Waters, Brian May, Mick Jagger, Stevie Wonder, grupą Alice in Chains czy ZZ Top. To jego gitarę słychać w dwóch utworach na kultowej płycie “Private Dancer” Tiny Turner. W 2009 roku został uznany za swój cały dorobek artystyczny i wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Do zobaczenia!
Bilety:
• 45 zł / osoba miejsce przy stoliku
• 35 zł / osoba miejsce w sektorze A
Wejściówki na wydarzenie dostępne również w teatrze muzycznym ul. Kręta 11, 65-770 Zielona Góra (domofon – drzwi obok głównego wejścia do teatru) tel. 799-029 888 oraz na wejściu do teatru w dniu wydarzenia (jedynie w przypadku dostępności miejsc).
Przez całą noc do dyspozycji Naszych Gości będzie teatralny Cocktail Bar.
Patronat: Stowarzyszenie The Droshkoov Theatre
Otwarcie bram teatru – 19.00
Start SHOW – 20.00